• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

درباره سایت

یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت و توسعه کشورها استفاده صحیح از نیروی انسانی و استعدادهای نهفته در وجود آنهاست. عصر حاضر، عصر رقابت کشورهای جهان برای بهبود و توسعه اقتصادی بر مبنای خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی است. توسعه سریع کشورهایی مانند ژاپن، کره‌جنوبی، مالزی، سنگاپور و برخی کشورهای دیگر به دلیل توجه به این مهم است. ‌علاوه بر آن تغییرات سریع نیازهای انسان، کمیابی منابع در جهان و روش‌های جدید کاهش مصرف انرژی و سرانجام، تغییرات سریع در تکنولوژی، بیوشیمی و… در توجه به اهمیت خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به‌طور فزاینده ای نقش داشته‌اند. بنابراین برای اینکه خود را مطابق با تغییرات و دگرگونی‌های ژرف جهانی آماده سازیم باید آموزش‌های لازم در زمینه تفکر خلاق و تفکر انتقادی برای کلیه افراد جامعه ارائه شود تا هر فرد با ایده‌پردازی متناسب شغل خود و عملی ساختن آنها ارزش‌های نو پدید آورد.

در این مسیر، پرورش ویژگی‌هایی نظیر خلاقیت و ایده‌پردازی، خوش‌بینی به آینده، خطرپذیری، آینده‌نگری، توانایی رهبری و استقلال‌طلبی از سنین کودکی و نوجوانی می‌تواند مهارت‌های کارآفرینی را در نسل‌های آتی نهادینه کرده و آینده درخشان‌تری را برای فرزندان این سرزمین رقم بزند. سامانه آموزشی جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به همین منظور فعالیت خود را آغاز نموده است.

رسالت اصلی جشنواره کشوری خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی کمک به پرورش مهارت های تفکر در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان (اولیا و مربیان) بر اساس آموزه های علوم شناختی و ایجاد بستر لازم برای بهره گیری از تفکر خلاق در راستای ایده پردازی برای حل مسائل و مشکلات فردی، خانوادگی، اجتماعی، ملی و جهانی است. در این راستا علاوه بر ایجاد فضای چالشی برای ایده پردازی ،جشنواره از طریق سامانه آموزشی خود به ارائه سرویس های متناسب با اهداف ذکر شده، مبادرت نموده است.

در این سامانه علاوه بر این که برای نخستین بار در ایران برنامه آموزش خلاقیت با رویکرد شناختی برای دانش آموزان، اولیا و مربیان تالیف و ارائه گردیده است، سایر منابع مرتبط نیز معرفی و ارائه می گردند.

علاوه بر این سعی داریم تا با ایجاد گفتمان علمی و اجتماعی بستر لازم برای مشارکت و تبادل نظر پژوهشگران و فعالان حوزه خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی را فراهم آوریم.

سعیده سلمانی زارجی

دبیر جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

تمام حقوق مادی و معنوی سایت برای رویداد خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی محفوظ است