• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

باشگاه کار آفرینان نوجوان

باشگاه کار آفرینان نوجوان ویژه دانش آموزان برگزیده جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

باشگاه کارآفرینان نوجوان دوره‌ای است متمایز برای تربیت «نسل آینده کارآفرینان نوآور کشور» که با تلاش جمعی «دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی»‍‌، «سازمان آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای کشور»، «‌وزارت آموزش و پرورش» و «دبیرخانه جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی» تشکیل گردیده است‌.

از آنجا که ارائه ایده خلاق نخستین گام در تحقق رویاها، بهبود وضع موجود و گامی در جهت کارآفرینی است، در راستای تحقق حمایت و پشتیبانی‌های بعد از جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی، طی مذاکراتی که با دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد، مقرر گردید دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به عضویت «باشگاه کارآفرینان نوجوان» در آمده و تحت آموزش مهارت های نرم کارآفرینی قرار گیرند و این آغازی برای برگزیدگان در جهت پرورش کارآفرینان خلاق و نوآور آینده کشور خواهد بود.

باشگاهکارآفرینان نوجوان به عنوان یک ضرورت ملّی:

جمع‌بندی مطالعات بسیار مهم در حوزه توسعه نشان می‌دهد که کارآفرینان نوآور و خط‌شکن، تنها کسانی خواهند بود که می‌توانند موجب توسعه کشورهای توسعه‌نیافته شوند. این مطالعات، کارآفرین را خالق بنگاه جدیدی می‌دانند که با خارج شدن از رویه‌های معمول و عامه‌فهم و به‌کارگیری الگوهای جدید و نوآورانه، علیرغم مقاومت شدید محیط و خرد رایج، به بازار ورود کرده و اقدام به حذف «بنگاه‌های حافظ وضع موجود و کمتر نوآورانه» می‌کند و با این اقدام خود  منجر به رشد اقتصادی می‌شود. با توجه به این موضوع، کارآفرینی و نوآوری، تفاوت زیادی با تاسیسِ صرفِ یک بنگاه جدید دارد و از همین‌رو، آموزش‌های بسترسازِ آن نیز تفاوت زیادی با آموزش‌های رایج در کشور، چه در سطح آموزش و پرورش (که غالبا مبتنی بر حفظیات و کسب نمره است) و چه در سطح دانشگاه‌ها (که عمدتا متمرکز بر تاسیسِ صرفِ بنگاه جدید است) دارد‌. جمع‌بندی مطالعات مهم نشان می‌دهد که یک فرد برای تبدیل شدن به یک کارآفرین نوآور، نیاز به تقویت مهارت‌هایی نرم و بنیادین در خود دارد که این کار اساسا می‌بایست از سنین کودکی و نوجوانی آغاز شود.

بر همین اساس به منظور تکمیل زنجیره خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی، دانش آموزان مستعد و ایده پرداز پس از ارائه ایده های خود رها نمی شوند و تحت آموزش های نرم کارآفرینی قرار می گیرند.

تمام حقوق مادی و معنوی سایت برای رویداد خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی محفوظ است